Kalendář

Zář 28 Čt
20:00 DAVID STYPKA @ BANDJEEZ

Jedním z nejočekávanějších hudebních počinů letošního jara bylo bezesporu nové album charismatického básníka Davida Stypky. 37letý hudebník, zpěvák, kytarista a textař z Frýdku Místku přichází po autorském EP Jericho s deskou neboj. Ta vyšla u vydavatelství SinglTon 28. dubna 2017.

Jedenáct písní více či méně zpracovává dnes tolik aktuální téma strachu. V různých jeho podobách. Sám David k tomu říká: „Už když jsme měli před dvěma lety pohromadě písničky na desku, bylo jasné, že bude celá hodně o strachu. Ale když jsme nad nimi pak seděli ve studiu, ukazovalo se čím dál víc, že ty texty a melodie nejsou jen smutně popisné, ale že je tam schovaná i naděje a popis drobných vítězství."

Dlouho očekávaná nahrávka vznikla pod producentským vedením Martina Ledviny. Album vychází v době, kdy Stypka už svým EP Jericho zaujal fanoušky, odbornou veřejnost i kolegy z branže.

Album neboj. vznikalo více než dva roky. „Písně byly dávno hotové, ale stále jsem nebyl spokojený se zvukem a naléhavostí nahrávky. Až šťastné setkání s producentem Martinem Ledvinou ukázalo, kudy vede cesta. Pak už byla naše společná práce ve studiu jedno velké tvůrčí dobrodružství," dodává Stypka.

David Stypka album natočil se svojí kapelou Bandjeez. Do studia přizval i řadu zajímavých hudebních hostů. Mimo jiné jednu z nejtalentovaněnjších současných zpěvaček – Ewu Farnou. Ze spolupráce vzešel emotivní duet a jedna z nejsilnějších nahrávek na albu, skladba Dobré ráno, milá.

Kytarový virtuóz, famózní zpěvák, skladatel a textař navazuje na tu část hudební scény, která znamená objektivní kvalitu, ale zároveň tvoří hity. Jeho hudba a projev jsou nadčasové. Všechny jeho songy v kombinaci s naléhavou a ryzí interpretací zasáhnou a vtáhnou do děje tak, že se na ně podaří jen těžko zapomenout. Zrcadlí se vnich emoce, jak je zná každý ze svého života.

David Stypka je nominován Akademií české populární hudby v kategorii Objev roku na cenu Anděl. Aktuálně má za sebou 30 úspěšných koncertů jako host kapely Jelen na jejich vyprodaném turné Vlčí srdce. Před sebou plný kalendář na koncertní sezónu 2017.

„Je jisté, že s vydáním alba neboj. jsme na 'začátku' kariéry umělce, který bude v budoucích letech provázet českou kulturní společnost,“ říká Martin Červinka, respektovaný hledač hudebních talentů, který stál na začátku kariéry např. Ewy Farne, skupiny Mandrage, Tomáše Kluse nebo skupiny Jelen.

http://www.davidstypka.cz/

Zář 30 So
18:00 LEGENDARY HOUSE/ Josef Sedloň – RADIO 1

Po roce a půl přijal pozvání opět JOSEF SEDLOŇ (Radio 1). Můžete se těšit na zásadní pecky elektronické taneční scény od počátku 90.let až po současnost.

Support:

PASKVILL (Explosive Crew)
SHIRA
MOTIVE (Explosive Crew)
MARKY P & LOBO (Jackin.CZ – Underground House Prague)

Party proběhne na lodi Cargo Gallery. Od 18 – 22:00 se bude hrát na terase lodi, pak se party přesune do podpalubí.

Vstup: 100 Kč, do 22:00 50 Kč

19:00 Večer stolních her pro malé i velké

Volnočasový klub Kotva

pořádá v sobotu 30. 9. 2017

od 19.00 do 23.00 hodin v sále domu Naděje (vedle Červeného kostela)

VSTUP ZDARMA