Kalendář

Zář 21
14:00 Park fashion market

Park fashion market

pátek 21.9. od 14 do 18 hod

sobota 22.9. od 14 do 18 hod

Bleší trh oblečení a modních doplňků, pro děti venkovní hry a malování, pro všechny venkovní grilování.

Poplatek za prodejní místo je 20,- Kč.

Prodejní místo lze rezervovat přímo v kavárně, na FB nebo na emailu: kavarna@parkcafelitomerice.cz

Přijďte prodávat i nakupovat, nebo jen tak posedět v příjemném prostředí kavárny Park Cafe.

Zdroj fotografie: www.parkcafelitomerice.cz

 

15:00 Fér piknik

Společný piknik z fair trade, bio a lokálních produktů
Podělte se i Vy o své kulinářské umění a přineste něco na piknik s sebou

Střelecký ostrov /před letním kinem/ v Litoměřicích

Výtvarné dílny pro děti, malování na obličej

16:00 Honba za férovým pokladem
17:00 Co se nenosí/Estonsko, 2015, 58 min
režie: Jaak Kilmi, Lennart Laberenz /film o upcyklaci/

Odpoledne pro celou rodinu zaměřené na férový  přístup k potravinám i krajině, upcyklaci oblečení a přátelské rozhovory.

Zář 22 So
9:00 Origami z čajových sáčků (tea bag folding)

Knihovna Karla Hynka Máchy v LitoměřicíchMírové náměstí 26412 01 LitoměřiceCena: zdarma

Benefiční výroba papírových dekorací pro Hospic sv. Štěpána ve spolupráci s dobročinným obchodem Bona Fide.

Zář 25 Út
17:00 Holotropní vědomí a kvalita života – Pavel Ševčík

Knihovna Karla Hynka Máchy v LitoměřicíchMírové náměstí 26412 01 LitoměřiceCena: 30 Kč, čtenáři nad 65 let s platným průkazem do knihovny mají vstup zdarma

Po tisíce let lidé využívají holotropních stavů vědomí pro péči o sebe a společnost. Co to je a jaký k nim máme přístup dnes? Jak je bezpečně znovu používat?

Zář 29 So
9:30 Václav Vokolek: Po stopách Rudolfa II. a hraběte F. A. Šporka

Cena: 300 Kč, Pozor, nutné přihlášení do 20. září 2018

Navštívíme místa spojená s pobytem Rudolfa II., alchymií a astrologií – Brandýs a Benátky nad Jizerou. Lysá nad Labem, Hlavenec – prohlídka Braunova pomníku, rodové sídlo, českobratrský areál spojený se Šporkem a mnoho dalšího. Návštěva zámku Kuks. Po cestě hodinová zastávka na oběd v zámecké restauraci (nutno při registraci na zájezd nahlásit, zda máte o oběd zájem).
| cena zájezdu 300 Kč
| Přihlášení do 20. září 2018 v Knihovně K. H. Máchy na oddělení registrace (přízemí knihovny); tel.: 416 732 453, registrace@knihovnalitomerice.cz| v 9.30 h sraz na autobusové zastávce u tržnice

Říj 5
17:00 Stammtisch – začínáme šprechtit

Osvobození 839/19412 01 Litoměřice, PředměstíCena: zdarma

Procvič si německou konverzaci v přátelské atmosféře. Začni, nebo piluj s námi. Mluvíme o ledasčem, stačí napoprvé třeba jen naslouchat. Provází Kristýna Lamblová, absolventka bilingvního gymnázia a studentka univerzity v Chemnitz.| setkáváme se u stolu v čajovně Hóra v Litoměřicích, Osvobození 19, 412 01 Litoměřice| vstup zdarma, každý si hradí svůj nápoj, nebo o konvičku s čajem dělíme

Říj 6 So
13:00 Středohorské jamování 2018

Osvobození 839/19412 01 Litoměřice, PředměstíCena: zdarma

Přijďte si zajamovat a ochutnat letošní domácí marmeládyVyhlašujeme další ročník přátelského utkání v marmeládách z ovoce z Českého středohoří.Čeká vás příjemná atmosféra na dvorku Čajovny Hóra v Litoměřicích.Na samotném dvorku také bude po celou dobu otevřený prostor pro hudební jamování všech, kteří si troufnou sami, nebo s někým zahrát, nebo zazpívat, nebo si vyzkoušet zajímavý hudební nástroj. Nebude chybět oheň a domácí dobroty k ochutnání (i ty vaše jsou vítány).
V sobotu 6. října 2018 od 13–13.30 hodin proběhne registrace soutěžních vzorků (maximálně 2, každý vzorek o obsahu minimálně 2 dcl), které budou zařezeny do jedné z kategorií: 1. všeovocná, 2. hrušková, 3. natural (bez přidaných chemických látek).
V 16.30 hodin je na programu slavnostní vyhodnocení a poté dražba soutěžních marmelád, které si můžete odnést domů. Výtěžek tradičně věnujeme na obnovu přírodních nebo kulturních památek Českého středohoří. Vloni byl věnován na rekonstrukci kaple v Sinutci a v minulých letech na Švestkovou dráhu.Jaké džemy zazářily v loňském roce? Vedle meruňkové s levandulí vévodily žebříčku vítězů také dřínové a jiné směsi divokých plodů, natural jahodové a například také bezové želé. Tak ať se vám víčka chytaj! Těšíme se na viděnou na podzim!
za Středohoří sobě Jan Kvapil, za Semínkovnu v Litoměřicích Filip Horák a za knihovnu Iva Červinková
ADRESA:Čajovna Hóra se sálem Okamžik při Diakonii ČCE Osvobození 19, 412 01 Litoměřice
Ve stejnou dobu probíhá také Medobraní v sále Čajovny Hóra a Umění země: land-artové podzimní hry a aktivity v přilehlých Jiráskových sadech v Litoměřicích.