Kalendář

Led 26
16:00 Zdravé mlsání v Rozmarýnu

V pátek 26.01.2018 připravil DDM Rozmarýn akci pro školní děti  : Jak si připravit zdravé mlsání  -   školní děti se zde mohou inspirovat  něco si vyzoušet i ochutnat.

Předregistrace z důvodu zajištění surovin nutná. Vstupné na akci je 50 Kč.

Úno 8 Čt
9:00 Výstava zvířat na Zahradě Čech.

Český svaz chovatelů, Základní organizace Litoměřice-Žitenice uspořádá pod záštitou starosty Města Litoměřice Mgr. Ladislava Chlupáče propagačně naučnou výstavu „Děti a zvířata Litoměřice 2018“ ve dnech 8. – 10. února 2018 na výstavišti Zahrada Čech v Litoměřicích  v době od 9-17h. Výstava je určena pro žáky základních škol, děti mateřských škol, rodiče s dětmi, chovatelskou i laickou veřejnost.
Součástí výstavy je propagační expozice okrasného ptactva, kožešinových zvířat, koček, akvarijních rybiček, terarijních zvířat. Dále výstava králíků, drůbeže a holubů s mezinárodní účastí spojená se soutěžní výstavou chovných králíků – samců. Ve venkovních prostorách budou k vidění koně, ovce, kozy, ukázka dravců. Pro děti budou připraveny různé soutěže, hry, hudební a divadelní program aj. Nebude chybět králičí hop (skákání králíků přes překážky), možnost projížďky na koních a včelařský koutek. Bude zajištěna ukázka práce záchranářských psů, ukázka preparovaných zvířat, dále psí agility a dogdancing (tančící psi). Dále budou k vidění carving (dekorační úprava ovoce, zeleniny) a fresh nápoje. V sobotu 10. 2. proběhne klubová výstava teddy králíků, ušlechtilých morčat a 1. Severočeská výstava ježků.
Na výstavě bude možné zakoupit chovatelské potřeby, krmiva, vitaminové doplňky pro zvířata aj.
Některá zvířata se budou prodávat a to od soboty od 9h.
Další informace o činnosti ZO a k výstavě se dozvíte na www.cschzitenice.wbs.cz nebo na tel. 725 379 515 a 773 178 349.

Připravil: Jiří Andrle, předseda ZO ČSCH Litoměřice-Žitenice